BOTA

Kombet e Bashkuara e njohin Maqedoninë e Veriut me emrin e ri

16/02/2019   Kombet e Bashkuara e ndërruan referencën “Ish Republika e Jugosllavisë Maqedonia”, me emrin “Maqedonia e Veriut” në listën e shteteve të pranuara.   Ndërrimi në KB është bërë më 14 shkurt në orët e vona. Ministria e Punëve të Jashtme me notë verbali i njoftoi KB për ngjarjet e ndryshimit të emrit. “Marrëveshja

SPORT

40 milion euro, talenti shqiptar rinovon me Barcelonën

15/02/2019   Mesfushori i talentuar i Kosovës, Labinot Kabashi ka rinovuar kontratën me Barcelonën deri ë vitin 2021.   Pas këtij rinovimi Barcelona i kanë vendosur Kabashit klauzolën e lirimit me vlerë 40 milionë euro, ndërsa ajo do të rritet në 100 milionë euro, nëse lojtari arrin të bëhet pjesë e skuadrës së pare në

All

Nothing Found

It seems we can’t find what you’re looking for. Perhaps searching can help.

OPINIONE

Pesëmbëdhjetë gjera të çmendura që nuk i keni ditur për maqedonasit

15:52:24               2017-12-30     Një shtetase holandeze e cila për një vit e gjysmë është duke jetuar në Maqedoni, ka shkruar një artikull interesant në mediat holandeze. Në te ajo rrëfen: “Pasi këtu jam duke jetuar tash një vit e gjysmë dhe pasi për më tepër se pesë vite

KULTURË

Jeta dhe trashëgimia e Mandelës në një ekspozitë në Londër

10/02/2019   Për një njeri që i kaloi gati tri dekada në burg si Nelson Mandela, kalimi i kohës pa dyshim ishte diçka e rëndësishme për të. Kështu që ndoshta është e përshtatshme që një ekspozitë, e cila është hapur në Londër të premten, për jetën dhe trashëgiminë e tij, përmban orën e tij, e

Top